Historie

Sdružení MAKROPULOS vzniklo v roce 2000 a v prvních letech se soustředilo na pomoc výzkumným pracovištím v oblasti výzkumu mozku. V roce 2005 jsme obrátili svoji pozornost směrem k regenerativní medicíně a léčbě pomocí kmenových buněk.

V letech 2006 až 2008 jsme v rámci programu VOZÍČKÁŘI SOBĚ spolupracovali s osobami se zdravotním postižením. Díky grantu z Evropských fondů prošli tito pracovníci kurzem komunikačních dovedností, telemarketingu a fundraisingu. Aktivním obvoláváním potenciálních dárců se pak týmu složenému výhradně z těchto osob podařilo získat téměř 300 tis Kč, které byly předány paní profesorce Sykové, resp. občanskému sdružení Buněčná terapie na vybudování pracoviště pro přípravu buněk vhodných pro léčbu, která by jednou mj. mohla výrazně zlepšit stav právě zdravotně postižených osob.

Bohužel změny v legislativě v roce 2008 značně ztížili financování práce osob se zdravotním postižením. Díky tomu jsme byli nuceni tento program postupně utlumit.

Léta 2009 a 2010 byla ve znamení navazování prvních mezinárodních kontaktů a v návratu našich zájmů k výzkumu mozku, mysli a technologiím umožňujícím její čtení, záznam a přenos.

Na počátku roku 2011 jsme odstarovali provoz tohoto serveru.

Odkazy:Share

Makropulos

7 příznivců

Příznivci